Przypadkowe badania meniskologiczne nad rezonansem magnetycznym kolana u osób w średnim wieku i w podeszłym wieku ad

Zaprojektowaliśmy to badanie w celu określenia częstości występowania uszkodzeń łąkotek, w tym łez łąkotkowych, oraz związku uszkodzenia łąkotki z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego i objawami w dużej próbie mężczyzn i kobiet w średnim i starszym wieku reprezentujących populację ogólną. Metody
Projektowanie studium i rekrutacja przedmiotowa
Rekrutowaliśmy badanych z miasta Framingham w stanie Massachusetts. (Kohorta badania różni się od badań przeprowadzonych przez Framingham Heart Study i Framingham Offspring Study). Dane rekordy Framingham z 2000 roku i losowe wybieranie numerów telefonicznych zostały wykorzystane do rekrutacji uczestników badania; nie zostały wybrane na podstawie problemów z kolanem lub innymi stawami. Wielokrotnie podejmowano wysiłki, aby skontaktować się z potencjalnymi podmiotami przez telefon, z co najmniej 15 próbami wykonanymi przez co najmniej 4 tygodnie przed odejściem numeru telefonu z listy losowo wybranych numerów. Potencjalne tematy były wywoływane co najmniej raz w ciągu dnia w dzień powszedni, w godzinach wieczornych w dzień powszedni i w weekendy, chociaż większość z nich dzwoniła kilkakrotnie podczas każdego z tych okresów. Wszystkie osoby, które początkowo odmówiły udziału, zostały odesłane w celu odwrócenia ich decyzji. O ile nie byli oni nieugięci w czasie drugiej odmowy, byli oni również nazywani po raz trzeci co najmniej 2 tygodnie później. Aby zwiększyć wysiłki rekrutacyjne, przywódcy społeczności i starsze ośrodki Framingham zostali poinformowani o badaniu, a ulotki zostały umieszczone w miejscach publicznych. Instytucyjna komisja rewizyjna Boston University Medical Center zatwierdziła badanie, w tym naszą strategię telefoniczną, i uzyskaliśmy pisemną zgodę od wszystkich uczestników.
Rysunek 1. Rysunek 1. Rekrutacja i rejestracja uczestników badania z populacji ogólnej w Framingham w stanie Massachusetts. Aby wziąć udział w badaniu, uczestnicy musieli mieć co najmniej 50 lat i ambulatorię (dozwolone było korzystanie z urządzeń pomocniczych, takich jak laski i spacerowicze), bez planów wyprowadzenia się z tego obszaru przez co najmniej 5 lat. Osoby z wywiadem dotyczącym obustronnej całkowitej wymiany stawu kolanowego, reumatoidalnego zapalenia stawów, 10 otępienia lub końcowego raka oraz osoby z przeciwwskazaniami do MRI zostały wykluczone. Spośród 2582 osób w wieku 50 lat i starszych mieszkających w Framingham, z którymi kontaktowano się za pomocą losowego wybierania numerów, 1830 wyraziło początkowe zainteresowanie udziałem w badaniu. Spośród tych przedmiotów 1039 zbadano w okresie od października 2002 r. Do czerwca 2005 r. Oceniliśmy integralność łąkotki przyśrodkowej i bocznej w prawym kolanie u osób, które wyraziły chęć i możliwość poddania się rezonansowi magnetycznemu i których odczyty były czytelne (991 osób) (Rysunek 1).
MRI i ocena integralności menisk
Skali MRI kolana uzyskano za pomocą skanera 1,5-tesli (Siemens) z cewką kolanową z fazową macierzą. Obrazy z trzech sekwencji impulsów wykorzystano do oceny integralności łąkotki: strzałkowej i koronalnej nasyconej tłuszczem, ważonej protonami, obrazy z wirującym odwzorowaniem echa (czas powtórzenia, 3610 ms, czas echa, 40 milisekund; , 3,5 mm, przerwa międzykomorowa, 0 mm, odstępy echa, 13,2 ms, współczynnik turbo, 7, pole widzenia, 140 mm x 140 mm, matryca, 256 × 256) i strzałkowe obrazy echa spinowego T1 (czas powtórzeń, 475 ms, czas echa, 24 milisekundy, grubość plasterka, 3,5 mm, szczelina międzykomorowa, 0 mm, pole widzenia, 140 mm x 140 mm, matryca, 256 x 256).
Skany MRI zostały odczytane przez jednego czytelnika, który miał doświadczenie w ortopedii; w przypadkach, w których ustalenie nie było ostateczne, otrzymano potwierdzenie od drugiego recenzenta, który był radiologiem układu mięśniowo-szkieletowego
[podobne: divina a, ceftriakson, bewacyzumab ]