Mówienie Prawdy do Potęgi – Potrzeba i Zagrożenia, Ekspertyzy Polityki Zdrowotnej w Białym Domu cd

Doradcy Clintona szukali idealnej syntezy polityki. Choć byli świadomi realiów politycznych, traktowali je jako problemy związane z kształtowaniem polityki, którymi można zarządzać w ramach projektu prezydenta, zamiast włączać je do strategii politycznej, która sprawiłaby, że cele i ideały prezydenta, a nie 1342-stronicowy projekt ustawy, byłyby przewodnią światło debaty kongresowej. Doradcy zaprojektowali tę propozycję dobrze wiedząc, że wiele jej elementów, takich jak większy nacisk na ściśle zarządzane plany zdrowotne, było w sprzeczności z tym, co większość społeczeństwa deklarowała. To był problem dla konsultantów politycznych, którzy próbowali dowiedzieć się, jak sprzedać Amerykanom to, co było dla nich dobre. Rezultatem było fiasko – i ostrzegawcza opowieść o ograniczeniach eksperckich porad prezydenckich w wieku, który tego wymaga. Tym razem doradcy ds. Polityki zdrowotnej – bez względu na ich formalne pochodzenie, a także czy obaj są dwuręczni, czy też bardziej podobni do Wisznu – zrobiliby dobrze, by przyjąć inną taktykę. Bardzo potrzebujemy ekspertów w zakresie opieki zdrowotnej w Białym Domu, którzy oferują porady oparte na dowodach i analizach, a nie na uprzedzeniach. Ale nawet najlepsi eksperci muszą wiedzieć, kiedy odłożyć się na proces polityczny, zobaczyć cel swojego rzemiosła jako ułatwiającego demokratyczną debatę, zamiast dostarczać ostatecznych odpowiedzi, gdy Amerykanie zdecydują się na pytania.
Winston Churchill powiedział kiedyś, że naukowcy powinni być z beczki, a nie na szczycie 5. To dobry punkt wyjścia. Ale czasami eksperci ds. Polityki prezydenckiej powinni mieć również zdrowy rozsądek, aby zejść z drogi.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Hacker zgłasza otrzymywanie od Pfizer opłat za rady doradcze i wypłatę honorariów z amerykańskich planów ubezpieczeń zdrowotnych, z których oba donosi o darowiznach na cele charytatywne. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Dr Hacker jest profesorem nauk politycznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, dyrektorem Centrum Szkolnictwa Berkeley Law School w zakresie zdrowia, gospodarki i bezpieczeństwa rodzinnego w Berkeley w Kalifornii oraz członkiem Fundacji New America w Waszyngtonie.

[więcej w: schizofrenia paranoidalna rokowania, gojnik cena, bada przyczyny i skutki chorób ]