Etyka przesłuchań – Ciągłe wykorzystywanie psychiatrów przez wojsko USA

W maju 2006 r. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) przyjęło oświadczenie o pozycji zakazujące psychiatrom bezpośredniego udziału w przesłuchaniu jakiejkolwiek osoby w areszcie wojskowym lub cywilnym – w tym bycie w pokoju przesłuchań, zadawanie pytań lub sugerowanie pytań lub doradzanie Władze w sprawie stosowania konkretnych technik przesłuchiwania z poszczególnymi więźniami. 1 Kilka tygodni później, Rada ds. Etyki i Spraw Sądowych Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy (AMA) wydała podobną opinię, stwierdzając, że lekarze nie mogą ani bezpośrednio prowadzić, ani uczestniczyć w przesłuchaniu, ponieważ rola lekarza-śledczego podważa rolę lekarza jako uzdrawiacza. 2 Opinia definiuje bezpośredni udział jako obejmujący monitorowanie przesłuchań z zamiarem interweniowania . Chociaż AMA i APA przyznały, że lekarze mogą uczestniczyć w szkoleniach ogólnych personelu przesłuchań obie organizacje zdecydowanie sprzeciwiały się fizyce ians pomagają opracować plany przesłuchań dla poszczególnych zatrzymanych. Światowe Stowarzyszenie Medyczne dokonało również rewizji Deklaracji z Tokio w maju 2006 r. W kategoriach stanowczych, stwierdzając, że lekarz nie może używać ani pozwalać na wykorzystywanie, o ile to możliwe, wiedzy medycznej lub umiejętności medycznych lub informacji dotyczących zdrowia specyficznych dla osób , aby ułatwić lub w inny sposób ułatwić jakiekolwiek przesłuchanie, legalne lub nielegalne, tych osób. 3 Jednak dokumenty ostatnio dostarczone mi przez armię amerykańską w odpowiedzi na prośby zawarte w ustawie o wolności informacji (FOIA) wyjaśniają, że Departament Obrony nadal chce, aby lekarze byli zaangażowani i nadal opiera się stanowisku zajmowanym przez zawodowe stowarzyszenia medyczne. W notatce z października 2006 r. Zatytułowanej Zasady konsultacji w zakresie behawioralnej nauki (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org) nie wspomina się o oświadczeniu APA i zapewnia permisywny glos w polityce AMA, punkty wprost temu zaprzeczają. Notatka wydaje się twierdzić, że psychiatrzy powinni być w stanie udzielić porady dotyczącej przesłuchiwania poszczególnych zatrzymanych, jeśli nie zapewniają opieki medycznej zatrzymanym, ich porady nie są oparte na informacjach medycznych, które pierwotnie uzyskali dla celów medycznych, a ich wkład jest uzasadniony . przez przekonanie interesów bezpieczeństwa narodowego. Poradnik przewidziany w notatce zawiera ocenę […] psychologicznych zalet i słabości osób zatrzymanych oraz pomoc w integracji tych czynników w udane przesłuchanie .
Nowy podręcznik polowy wydany przez armię we wrześniu 2006 r. Rozwiał obawy dotyczące stosowania taktyk militarnych do przesłuchań przez wojsko (choć nie przez Centralną Agencję Wywiadowczą [CIA]). W podręczniku zabrania się stosowania niektórych agresywnych technik, takich jak podtapianie, okap i użycie psów wojskowych. Jednak nadal pozwala na fizyczną separację na początkowy okres do 30 dni, który może zostać przedłużony. Biorąc pod uwagę, że przedłużająca się izolacja ma poważne konsekwencje psychologiczne i może powodować stres pourazowy, perspektywa, że lekarze mogą nadal doradzać śledczym w zakresie jej skutecznego stosowania do warunkowania zatrzymanych, powinna stanowić powód do niepokoju.
W notatce dotyczącej polityki stwierdza się również, że konsultant nauk behawioralnych może nie być monitorem medycznym podczas przesłuchania i sugeruje, że jest to funkcja opieki zdrowotnej . Wydaje się jednak, że zezwala to na monitorowanie jako część funkcji wywiadowczych konsultantów, ponieważ lekarze mogą chronić przesłuchujących, jeśli dzięki monitorowaniu zapobiegają represyjnym przesłuchaniom . Twierdzi on dokładniej, że obecność lekarza podczas przesłuchania, szczególnie odpowiednio wyszkolonego psychiatry, może przynieść korzyść przesłuchującym z powodu przekonania wielu psychiatrów tego rodzaju i pełne współczucia traktowanie zatrzymanych może doprowadzić do porozumienia, które może skutkować uzyskaniem bardziej przydatnych informacji.
To stwierdzenie jest kłopotliwe
[przypisy: leki bezpłatne dla seniorów, progresja choroby, dyżury aptek grójec ]