Etyka przesłuchań – Ciągłe wykorzystywanie psychiatrów przez wojsko USA ad

Po pierwsze, ma na celu podważenie stanowisk zajmowanych przez AMA i APA dotyczących monitorowania przesłuchań przez lekarzy. Po drugie, sugeruje, że urzędnicy, którzy podpisali się w tej notatce (były były lekarz chirurga i były zastępca chirurga generalnego ds. Ochrony sił), sceptycznie odnosili się do zalet rozmów z więźniami budującymi relacje. Wskazuje również na racjonalne uzasadnienie tego, że wojsko może zachęcać psychiatrów do odrzucania stanowisk ich zawodowych stowarzyszeń. Autorzy memorandów pouczają lekarzy, aby przekazywali przesłuchanie w formie przymusu odpowiednim władzom i, jeśli to konieczne, niezależnym organom, które są uprawnione do prowadzenia dochodzenia lub osądzania takich zarzutów . Jednak obowiązki sprawozdawcze lekarzy same w sobie nie wymagają że przyjmują funkcję bezpośredniego monitorowania, a ta rola stwarza potencjalne zagrożenie moralne, które przesłuchujący przesuwają kopertę , czekając na interwencję lekarza.
Inne dokumenty uzyskane w ramach FOIA wskazują, że od lipca 2006 r. Do października 2007 r. Pięciu lekarzy-psychiatrów zostało poddanych szkoleniu konsultacji behawioralnych . W notatce znajdują się pytania dotyczące tego kursu: Dlaczego konsultanci przechodzą szkolenie wyuczonej bezradności – termin, który przywołuje pracę psychologa Martina Seligmana, który używał wstrząsów elektrycznych do wywoływania biernego zachowania u psów i niszczenia ich woli ucieczka. Jak ujawniła Jane Mayer, Seligman został zaproszony przez CIA do wygłoszenia wykładu o wyuczonej bezradności w szkole przetrwania, ujarzmienia, oporu i ucieczki marynarki wojennej w 2002 roku, rzekomo pomagającej amerykańskim żołnierzom stawić opór torturom, zamiast pozwalać im na to. 4 Według Mayera przynajmniej jeden doświadczony śledczy twierdził, że wyuczona bezradność była paradygmatem niektórych najbardziej agresywnych przesłuchań w wojnie z terrorem. Jeśli przymusowe przesłuchania mają zniknąć z pola widzenia, dlaczego warto nauczyć tę teorię konsultantów zajmujących się naukami behawioralnymi.
Chociaż autorzy noty politycznej z 2006 r. Powinni otrzymać kredyt za zobowiązanie konsultantów zajmujących się naukami behawioralnymi, aby nie wykonywali żadnych obowiązków, które ich zdaniem są nielegalne, niemoralne lub nieetyczne , wartość takiego mandatu jest podważana przez zamieszanie, które wprowadza memo dotyczące obowiązków etycznych pracowników służby zdrowia, którzy służą jako konsultanci. Notatka ma wygasnąć 20 października. Armia powinna skorzystać z okazji, aby wyjaśnić wytyczne i objąć stanowiska AMA i APA. W środowisku przesłuchań pod wysokim ciśnieniem niepotrzebna niepewność co do ograniczeń etycznych może prowadzić tylko do szkód.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Pan Marks jest profesorem zwyczajnym bioetyki, nauk humanistycznych i prawa na Pennsylvania State University w University Park oraz w College of Medicine w Hershey, a także adwokatem i członkiem akademickim Matrix Chambers w Londynie. Dr Bloche jest profesorem prawa na Georgetown University w Waszyngtonie, a także adiunktem w Bloomberg School of Public Health na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Materiał uzupełniający
[patrz też: dyżury aptek grójec, ginekolog warszawa nfz, cetuksymab ]